Rotalar

Göcek

Muğla ili Fethiye Körfezi’nde yer alan Göcek, köy özelliğini korumuş küçük kırsal bir beldemiz. Korunaklı bir koy içinde bulunuyor. Mavi yolculuk dendi mi Türkiye’de ilk akla gelen yer olma özelliğini taşımakla beraber zevkle düzenlenmiş bahçeleri, göz alıcı yeşil doğası, turkuaz denizi ve arkasında uzanan görkemli dağlarıyla büyüleyici bir yer.

Bodrum

Bodrum, doğu ve batı limanlarının birleşmesinden meydana gelen yarımada üzerinde yükselen kalesi ve iki limanın kıyılarına dizilmiş bembeyaz evleri, gümbetleri ve denize inen daracık sokakları şöhreti dünyaya yayılmış ünlü bir tatil rotasıdır.

Gökova

Gökova bölgesi, Türkiye’nin güneybatısında, Bodrum ve Datça arasında yer alan kartpostal gibi bir bölgedir. Kristal berraklığında sular, beyaz kumlu plajlar ve çam kaplı tepeler de dahil olmak üzere çarpıcı doğal güzelliği ile bilinir. Gökova bölgesinin başlıca cazibe merkezlerinden biri, 50 kilometreden fazla uzanan büyük, at nalı şeklinde bir koy olan Gökova Koyu’dur. Görkemli dağlarla çevrili olan koy, Akyaka Plajı, Akbük Plajı ve Çınar Plajı gibi birçok tenha koy ve plaja ev sahipliği yapmaktadır. “Tanrı dünyayı yaratmış, Gökova’yı nakşetmiş. Cenneti tasvir için kullarına bahşetmiş.” Sadun Boro’nun Gökova Körfezi’ni tanımlamak için sarf ettiği bu sözler aslında geriye söyleyecek pek de bir şey bırakmıyor.

Hisarönü

Mavi yolculuğun en güzel rotalarından biri de Hisarönü Körfezi’dir. Körfezin içinde sığ liman da var, sert denizler de… Hurma ağaçlarının süslediği ormanlar da var, çorak alanlar da… Datça’dan itibaren Bozburun Yarımadası’na kadar uzanır. Çiftlik Koyu, Kurucabük, Gönlücek Bükü, Bencik Koyu, Orhaniye, Selimiye, Dirsek koyları her yaz yüzlerce tekneyi ağırlar. Ormanla denizin içiçe geçtiği ender bölgelerden biridir. Yarımadanın içine kıvrılarak 1,5 mil giren Bencik Koyu mavi yolcuların uğramadan geçmemesi gereken bir limandır.